Шкільне життя 10 - А класу

                                  

                                                        2022-2023  навчальний рік
                                                                     10-А клас


  В Україні з 17 по 23 травня проводиться щорічний Тиждень безпеки дорожнього руху, покликаний привернути увагу суспільства до проблем травматизму та смертності на дорогах. Беззахисність, відсутність життєвого досвіду, невміння діяти в критичних ситуаціях робить дитину вразливою в усіх її відношеннях.   

   Тому з метою формування у дітей практичних навичок поведінки у надзвичайних ситуаціях з учнями 10-А класу була проведена вікторина “Знавці правил дорожнього руху”





Участь в онлайн-виставці "Великодня писанка"






 Вітаємо учнів класу Федчерову Єлізавету та Время Дмитра, які взяли активну участь  у відкритому обласному біговому челенджі "Кожен крок в допомогу ЗСУ".


                      



Профорієнтаційна робота. Зустріч з представниками Одеського національного морського університету








 Бесіда " Надзвичайні ситуації"













Участь учнів 10-А класу у Флешмобі «White card» до Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру і Всесвітнього дня здоров'я








Участь у ІІ етапі Всеукраїнського челенджу до Всесвітнього дня бадмінтон «Я люблю бадмінтон!»

Інструктаж з техніки безпеки під час весняних канікул. Вікторина з пожежної безпеки.



                     МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ









                                               Тиждень безпеки в інтернеті      

                              




                        





Бесіда зі шкільним психологом Сазоновою О.В. на тему "Вибір майбутньої професії"


                                                 







                          ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ
                                                         



                                              





                                                              2022-2023  навчальний рік
                                                                     9 клас 
                    

Відеопривітання учнів із закінченням 9 класу



ПРИВІТАННЯ ВІД КЛАСНИХ КЕРІВНИКІВ









З метою профорієнтаційної роботи викладачі Миколаївського вищого професійного училища № 21 провели онлайн-зустріч з учнями 9 класу Снігурівського ліцею № 1 ,на якій відбулося обговорення важливої інформації стосовно навчання в цьому закладі,були надані корисні поради про найбільш доцільну для випускників професію (чи низку професій), що відповідають їхнім інтересам, нахилам, здібностям .

       Дякуємо організаторам за таку цікаву та корисну онлайн-зустріч!!!Позитивних вражень залишилося безліч, тому що для учнів ця тема на даний момент є досить актуальною та важливою!!!


ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ


       З метою роз’яснення учням значення європейських цінностей, виховання культурного ставлення до цінностей інших народів, толерантного ставлення один до одного, ознайомлення їх з євроатлантичною інтеграцією в Україні було проведено виховну годину «Європейська інтеграція. Європейський союз» .Під час бесіди дев'ятикласники поглибили свої знання про країни, які входять до  складу ЄС, про символіку,про права і ставлення людей один до одного.Дізналися про важкий шлях України до європейських цінностей, про бажання українців жити саме в європейській державі, що увінчалося Революцією Гідності.














                                                              МОЛОДІЖНІ СУБКУЛЬТУРИ

         17 березня з учнями 9 класу була проведена профілактична бесіда на тему «Молодіжні субкультури» з метою вивчення особливостей неформальних об’єднань як найяскравіших проявів молодіжної субкультури у контексті взаємовпливів різних соціальних явищ в суспільстві та дослідження впливу цих організацій на формування особистості.

 






           






                             ВІЧНИЙ ЯК НАРОД!
Щороку 9 березня українці по всьому світу святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка– великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави письменник займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України. В цей день з дев’ятикласниками була проведена година спілкування “Абетка за Т.Г.Шевченком”.












                           День Державного Герба України!


19 лютого 1992 року Верховна Рада України своєю постановою затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців, який поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.
      З метою виховання любові і пошани до державної символіки у Снігурівському ліцеї 1 з учнями 9 класу було проведено годину спілкування.








        

Бесіда шкільного психолога Сазонової Олени Валеріївни  з учнями на тему:" Статеве виховання".




    


                                                ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ!!!

З нагоди Дня Соборності України та виховання у школярів почуття патріотизму та гордості за свою державу у 9 класі була проведена година спілкування,під час якої учні проаналізували основні кроки нашої країни на шляху до єдності, дали оцінку сучасним подіям в Україні . У цей нелегкий час для нашої Батьківщини діти все ж таки вірять, що територіальна цілісність нашої держави навіки залишиться непорушною. Адже вона скріплена кров’ю мільйонів незламних борців минулого століття і тих, хто і зараз веде боротьбу з ворогом, який посягнув на цілісність нашої країни.









Єдиний урок з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму













Всесвітній тиждень медійної та інформаційної грамотності






Віршований флешмоб до Дня Захисників та Захисниць України💛💙





Участь Федчерової Єлізавети  в шаховому турнірі в місті Кропивницькому, яка зайняла почесне 1 місце





                                             


Участь учня Время Дмитра у спортивних онлайн-змаганнях  до Дня працівника освіти





Виготовлення символа миру-голуба до Міжнародного Дня Миру







  Онлайн-виставка осінніх композицій "Дари осені"














  2021-2022  навчальний рік
                                                                     8 клас 

                               Флешмоб "Як проходять мої канікули"
                       
                            










                                    Кожен малюнок надихає...

Вже стало доброю традицією передавати нашим бійцям вітання від дітей у вигляді малюнків. Роботи, що несуть в собі гарний настрій, щирі слова та побажання, дають військовим неймовірний заряд енергії, є поштовхом до ще рішучіших дій! А тому не стояла осторонь шкільної акції ”Дитячі малюнки Захисникам України”та долучилася до такої ініціативи і учениця 8-Б класу Федчерова Єлізавета. Дівчина вірить, що її робота принесе бійцям наснагу та силу, стане своєрідним оберегом для всіх військових, котрі захищають нашу Батьківщину.

                                           

     


                                           
 Флешмоб до Дня сміху

                               
                                                     відео

                         Онлайн-зустріч "Світ захоплень моєї родини"





"На Аскольдовій могилі поховали їх..."

      29 січня - День Пам'яті героїв Крут - а саме тоді, у 1918 році, відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

    Бій під Крутами - це героїчна й водночас трагічна подія. Вона знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення права жити на власній землі та святого обов'язку - боронити її. Сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України.

    Вшановувати пам'ять героїв Крут на державному рівні почали з 2004-го року відповідно до розпорядження Президента України «Про вшанування пам'яті героїв Крут». Урок історичної пам’яті «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять» пройшов з вихованцями 8-Б класу, лейтмотивом якого було проведення паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Під час заходу говорилося про необхідність згуртованості народу України та підкреслювалося, що саме це дозволить сьогодні перемогти агресора.


                                     


           
ЗНАЙ НАШИХ !

26.01.2022 р. на базі Снігурівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися змагання з шахів та настільного тенісу. Учні 8-Б класу Вершицький Володимир, Вершицька Анна та Федчерова Єлізавета  посіли перші місця . То ж щиро вітаємо переможців змагань з шахів! Так тримати!








Пам'ятаймо минуле...


      Голод на Україні 1932-1933 роках – одна з найтрагічніших сторінок нашої історії. Їм, неоплаканим і невідспіваним, похованим без труни і молитви, позбавленим могили і шани була присвячена виховна година “Вбиті ГОЛОДОМОРОМ!!!”. Проведений захід був надзвичайно зворушливий і змістовний. В уяві кожного, хто був присутній на ньому, поставали жахливі картини знущання над українцями: опухлі й замучені від голоду діти, зневірені та знедолені дорослі, люди похилого віку. Діти зі сльозами на очах слухали розповіді, затамувавши подих, дивились документальний фільм про ті страшні часи.








 Запобігання конфліктів та булінгу в житті учнів


У Снігурівській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 з учнями 8-Б класу відбулася чергова розмова на тему «Стоп, булінг!» . Цей захід, як і ряд схожих, пройшов з метою профілактики проявів насильства та жорстокої поведінки у шкільному колективі. Останнім часом набуло поширення таке явище, як булінг . Це соціальна проблема всього світу протягом останніх ста років. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Про нього та інші види насильства і йшла мова на цій зустрічі. 




         


Зустріч із працівниками Служби у справах дітей Номеровською Н.М. та  Ювенальної превенції Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області Дмитрієвою А.О (бесіда про адміністративну та кримінальну відповідальність неповнолітніх,про заборону вживання алкогольних напоїв та шкідливість тютюнопаління)


                                                        

                                                        


ШКІЛЬНЕ ПОДВІР’Я – ЗОНА КОМФОРТУ ТА БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ

 До благородної справи- благоустрою та поліпшення санітарного стану присадибної шкільної ділянки - долучилися здобувачі 8-Б класу, які прибрали закріплену за ними територію від опалого листя, впорядкували квітник та провели генеральне прибирання класної кімнати.

Власним прикладом вони довели своє ставлення до проблеми довкілля – робота виконувалася якісно, швидко, добросовісно, бо з роками стає все дедалі актуальнішим вислів Антуана де Сент–Екзюпері: «Встав зранку, вмився, привів у порядок себе - приведи в порядок і свою планету».

То ж давайте почнемо робити світ кращим із себе, підтримаємо потаємну мрію кожного з нас - жити в чистому світі з чистими думками!!!








Олімпійський урок

З метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні, пропаганди здорового способу життя, поширення ідей олімпізму, формування в учнів фізичного та морального здоров’я у школі проводився Олімпійський тиждень.

З учнями 8-Б класу було проведено урок, під час якого вони мали змогу ознайомитися з олімпійськими видами спорту та історією виникнення олімпійських ігор.







                                                   Свято Першого дзвоника

   1 вересня барвами осінніх квітів, переспівами першого дзвоника, усмішками вчителів, святковим настроєм, свіжістю оновлених класів зустрічала своїх вихованців Снігурівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. Традиційно День знань щороку перетворюється на велику і радісну подію. Завжди яскраве, насичене емоційністю та зворушливою атмосферою, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий ,і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.
   З привітальним словом до присутніх звернувся директор школи та побажав усім вдалого навчального року. Урочисту лінійку продовжили привітанням першокласників та майбутніх випускників, які не залишили байдужими жодного присутнього. А на завершення пролунав символічний «перший дзвоник». Під щедрі оплески першокласники, головні герої свята, вперше ступили на шкільний поріг, а за ними поспішили і учні 8-Б класу на свій перший урок Ми- незалежні!”


                                        



                                        


                                       




                                                           2020-2021 навчальний рік
                                                                    7 клас


          Фоточелендж "Мій вільний час без комп’ютера"


                          





                  Флешмоб "Гуманне ставлення до тварин"










                                    
                                  Ми за чисте довкілля

 Вже традицією стало проведення кожного року навесні всеукраїнської акції з благоустрою території – «За чисте довкілля». Адже поліпшення стану середовища та розуміння необхідності розсудливого ставлення до користування природними ресурсами – це обов’язок кожного громадянина України. А тому задля ощадливого ставлення до довкілля, здорового способу життя з учнями 7-Б було проведено просвітницьку екологічну хвилинку «Зробимо Україну чистою!»


                                       


                                                СВЯТО  8  БЕРЕЗНЯ

Із землі ще не зійшов сніг, а в душу проситься весна. Вона замайоріла мімозами, нарцисами, гіацинтами, тюльпанами, нагадуючи своїм диханням про Міжнародний жіночий день - 8 Березня. Це по-справжньому світле та весняне жіноче свято щоразу нагадує нам про найцінніше та найпрекрасніше, що є у нашому житті – кохання, сердечність та вірність. У цей березневий день сильна стать може задовольнити всю прекрасну половину людства подарунками, кольорами почуттів і радості, адже жінка - це перш за все чуйність, вона заполоняє повітря своєю шикарністю та витонченістю. Недарма цей день святкують саме на початку весни, адже жінка і є тим початком як життя, так і гармонійності, вишуканості. У переддень свята хлопці 7-Б класу щиро привітали своїх однокласниць та подарували їм незвичайну радість та позитивні емоції.


                             


                                  Бережімо наш скарб - рідну мову!


21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Це свято відзначає уся наша держава. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

До відзначення цього свята долучилися і учні 7-Б класу.


                                  

                         

                             


                             


                                                  З любові починається життя


День Святого Валентина досить популярне свято серед молоді. Існує кілька легенд стосовно цього дня, але всі вони поєднані однією думкою- справжнє кохання вище всіх земних перешкод.

У цей день прийнято дарувати символічні листівочки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І хоча це свято зазвичай пов’язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день – це не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких людей.

Тож у Снігурівській ЗОШ № 1  у 7-Б класу пройшла виховна година з нагоди цього свята.





Безпека в інтернеті

У другий вівторок лютого у світі відзначається День безпечного інтернету. Особлива дата з'явилася у календарі з ініціативи Європейської комісії у 2004 році. Загалом День безпечного інтернету відзначають більш ніж у 200 країнах.
Це свято має на меті об'єднати зусилля держави, бізнесу і громадськості для популяризації механізмів безпечної роботи в мережі, перш за все серед дітей та молоді.Тому  у всіх навчальних закладах району проведено ряд заходів, спрямованих на просвітницьку роботу серед учнівського середовища щодо безпечного використання мережі Інтернет. Зокрема, в нашій школі,в 7-Б класі було проведено годину спілкування на тему «Безпечний інтернет»





Україна - країна нескорених

21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи як символ двох революцій: Помаранчевої (2004) та Революції гідності (2013). Нинішнє державне свято стало спадкоємцем Дня свободи (22 листопада 2004 року розпочались протести на столичному майдані Незалежності). Але воно було скасоване Януковичем у 2011 році. І вже 13 листопада 2014 року Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким Україна повернула в сучасну історію держави День гідності та свободи.

Ця календарна дата своєю суспільною і історичною значимістю співмірна з Днем захисника і Днем незалежності. Бо саме майданівці, якими стала більша частина суспільства у буремні листопади 2003-го і 2014-го, захистили і нашу свободу, і нашу незалежність. І відстояли не лише свої політичні, конституційні права, а насамперед національну та громадянську гідність. А тому з знагоди цього свята з учнями була проведена виховна година "Спалахи пам'яті..."









 2019-2020 навчальний рік
                                                                               6 клас




                                                                 Україна без смiття







                                                      Партизанський фронт

 Щорічно в Україні 22 вересня відзначають День партизанської слави. Саме цей день вважається початком підпільно-партизанського руху в нашій країні.Таке свято було засноване у 2001 році указом президента України для підтримки ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Другої світової війни 1941-1945рр.
    З цієї нагоди з учнями 6-Б класу Снігурівської ЗОШ №1 було проведено виховну годину
"Пам’ять про минуле..."Учні з цікавістю слухали розповідь про героїв  війни, про партизанський рух на території рідного краю. З літератури, представленої  на  виставці, діти дізнались про підпільну діяльність на території Миколаївщини в роки Великої Вітчизняної війни .   
    Уроки Другої Світової війни вчать усіх нас згуртованості та єдності у боротьбі з загрозами. Учні  усвідомили, що тільки разом, об’єднавши зусилля всієї світової спільноти, ми зможемо протистояти війні, національній та релігійній нетерпимості. І тому  пам’ятати про подвиг героїв-переможців-це наш святий обов’язок!!!   
                                       



                                             



                                                         ОСІННІЙ ЯРМАРОК!!!

        З давніх-давен в Україні пора збирання врожаю закінчувалася яскравими, багатими ярмарками. І чого там тільки не було...
       Осінній же ярмарок у Снігурівській ЗОШ №1 - це завжди веселий галасливий натовп, у якому одні щось продають, а інші  з задоволенням купують.
       20 вересня відбулося справжнє свято і в душі кожного учня 6-Б класу, які представили свій стіл з різноманітними дарами осені. Діти залишилися задоволені. Ніхто не пішов з цього дійства без заряду позитивних емоцій та гарного настрою.
        Хочеться подякувати не тільки учням за їхню активність, а й усім батькам нашого класу, які з великим натхненням долучилися до цієї шкільної справи.
                                                               



                                                                   

                                                                    ДЕНЬ ЗНАНЬ

 "Відкрий для себе Україну!" - під такою назвою був проведений перший урок для учнів 6-Б класу.
            Мета- виховання в дітей   почуття   національної гідності, любові та поваги до історії Батьківщини, рідного краю.
            Урок пройшов в атмосфері доброти та патріотизму. Кожен учень  усвідомив свою причетність до тих подій, що відбуваються в Україні, переконалися у нетлінності духовних скарбів народу.
                                         







                                                      
                                                  2018-2019 навчальний рік
                                                             5 клас 

              ПОДОРОЖУЄМО РАЗОМ  ПРОСТОРАМИ                                      ЗАПОВІДНИКА АСКАНІЯ-НОВА)))

                                           


       Біосферний заповідник Асканія-Нова - унікальний куточок природи, який знаходиться на півдні України, в Херсонські області. Цей  заповідник став переможцем Всеукраїнського конкурсу "Сім природних див України", також він належить до сотні великих заповідників і парків. Саме сюди учні 5-Б класу виявили бажання поїхати на екскурсію. Вона відбулася 18 травня. Тутешня екосистема є недоторканою вже мільйони років. Цей розкішний оазис створив барон Фрідріх Фальц-Фейн, предок німецьких колоністів, які освоювали південні українські степи і володіли землею, на який знаходиться Асканія-Нова. В кінці XIX століття, ще будучи зовсім юним, Фальц-Фейн почав створювати перші вольєри для птахів і звірів. Дитяче захоплення Фрідріха стало справою його життя, його зусиллями був створений зоопарк і красивий дендропарк. Але найвидатнішою справою Фальц-Фейна було створення унікального заповідника на ділянці типчаково-ковилового степу.


                       
       Асканія-Нова по праву є найстарішим степовим біосферним заповідником планети і найбільшим серед європейських степових заповідних територій. У тутешніх степових екосистемах налічується більше 500 видів вищих рослин і понад 3 тисяч видів тварин. 69 видів тварин, що мешкають в Асканії, занесені в Червону книгу України, 295 - охороняються Бернською конвенцією, 104 - Боннською конвенцією, а 12 - занесено в Європейський червоний список. Учні  не за розповідями своїх ровесників, а на власні очі побачили, що на просторах Асканії-Нова живуть зебри, південно-американські верблюди, індійські і африканські антилопи, олені, лами, шотландські поні, коні Пржевальського, американські бізони, кафрські буйволи, сайгаки і багато інших тварин. Всі вони є представниками не тільки різних континентів, але і різних кліматичних поясів. Тим не менш, вони змогли чудово адаптуватися до умов українського степу.
                                         
                                             
        Окремої уваги заслуговує Асканійський дендрологічний парк, створений в кінці ХІХ століття на площі близько 200 га. Парк розбитий відповідно до строгого плану і суттєво відрізняється від дикої степової зони. По всій території прокладена складна система зрошення, кожне дерево живить артезіанська вода. У парку близько 150 видів дерев і чагарників, серед яких гостролистий клен, кримська сосна, пірамідальний і колоновидний дуби, ялівець, в'яз, ялина, ясен, біла акація, плакучі верби. Діти мали змогу прогулятися біля  мальовничого  ставка, у якому плавали качки, лебеді та інші водоплавні птахи.
  
                                        


                                                                                                    





                                       МОЯ СІМ'Я - МОЄ БАГАТСТВО
 
      З давніх-давен серед українців виник і утвердився погляд на сім’ю і рід як на святиню, а на виховання дітей — як на святий обов’язок батьків. Сім’я і школа – це берег та море. На березі дитина робить свої перші кроки, отримує перші уроки життя, а потім перед нею відкривається велике море знань, і шлях в цьому морі прокладає школа.
     Стало традицією 15  травня  відзначати День  сім`ї в нашій школі. Тому і учні 5-Б класу  не стояли осторонь цієї події. В рамках цього свята було проведено  виховну годину  «Моя сім`я- моє багатство». П’ятикласники  мали змогу розповісти про свої сімейні цінності та традиції , створити власну модель щасливої родини.

                                                    








                                                    Нова оселя для птахів!

  Усім відомо ,що птахи  рятують дерева від шкідників. Тож  аби пернаті рятівники збільшували свою популяцію учні 5-Б класу ( Вершицька Анна та Вершицький Володимир разом зі своїм батьком )  власноруч виготовили шпаківню, а однокласники  почепили її на дереві у шкільному садочку  .
    Зручна  домівка  на дереві  буде  рятувати дорослих птахів та малечу від негоди й хижаків. Тому учні висловили сподівання, що шпаківня недовго залишатиметься  порожньою, і пообіцяли, що протягом року слідкуватимуть за нею та підгодовуватимуть птахів. Вони   впевнені, що пернатим мешканцям буде затишно та комфортно у новій оселі.


                                            


                                  


                                                           Свято весни

  Прийшла довгоочікувана й  найпрекрасніша пора року- весна.А з нею –свято усіх жінок-
8 Березня!
               Я-жінка! Ви чуєте, люди, я-свічка.
               Запалена Господом на віки…
               Я- жінка. Я-річка бурхлива й неспинна…
               Я-жінка. Я, дійсно, слабка половина…
               Історію творять, звичайно, мужчини,
               Але лише так, як захочуть жінки
   У  передсвятковий весняний день, 7 березня, найсильніша половинка 5-Б класу привітала своїх найкрасивіших, наймиліших та найдобріших однокласниць  з цим чудовим святом. Разом зі щирими привітаннями, наші хлопці  влаштували веселе та цікаве  змагання між двома командами дівчат, які ,окрім солодощів, отримали масу позитивних емоцій. 
  Усіх дівчат, мам, бабусь вітаємо зі святом! Нехай  Вас пестить весна крихітними чарівними дзвониками променів , нехай сонячний промінь увійде до ваших осель! Щастя вам, любові та миру!




          «Як парость виноградної лози, плекайте мову…»
                               
      Сьогодні, 21 лютого, п'ятикласники  відзначили Міжнародний день рідної мови. День, який змушує кожного знову і знову замислитись над тим, яку велику роль у житті відіграє мова. Бо мова -  це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати. Це той інструмент, який об'єднує націю у єдине ціле. Учні зрозуміли, що саме цей день згуртував усіх нас і показав високий прояв почуття патріотизму, любові до рідної мови та своєї Батьківщини.
                      От тому плекайте, люди,
                      Рідненькую мову
                      І учіться говорити
                      Своїм рідним словом!!!
       






                                                    Герої не вмирають!

      Так ми говоримо про тих, хто віддав своє життя за Україну, за гідне буття українців, за кращу долю своїх дітей та онуків, усіх наступних поколінь. І, звичайно, вони вічно житимуть у наших серцях, у нашій пам'яті. Вони - Герої НебесноЇ Сотні. 
      20 лютого у день  Революції гідності  з учнями 5-Б класу було проведено виховну годину. Мета- не тільки  нагадати дітям  про ці визначні події у новітній історії України, а й виховувати в них патріотичну свідомість, любов до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами нашої країни.
І спомин про велич та жертовність цих  героїв, які на столичному Майдані заплатили власним життям , завжди залишатиметься тим святим дороговказом, який показуватиме правильний шлях не одному поколінню нашої держави!
Подивімося на ці  фото!
Згадаймо!
Задумаймося!
Зробімо висновки!







                           Ти- вічний біль, Афганістане!

     Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Саме цього дня далекого 1989 року з Афганістану були виведені радянські війська, які протягом десяти років брали участь у війні на території цієї країни. Афганська війна – трагічна сторінка історії нашого народу.
     Сьогодні  п’ятикласники зібралися на виховній годині,  приуроченій Афганській війні,  щоб вшанувати безсмертний подвиг тих, хто багато років тому під бойовими знаменами своїх частин та з’єднань залишив землю Афганістану, з честю виконавши свій патріотичний обов’язок.
   Й нині можна скільки завгодно говорити про доцільність тієї неоголошеної війни, але жодні слова не змінять минулого, не притлумлять світлу пам’ять про тих, хто віддав своє життя і здоров’я, хто зберіг вірність військовій присязі, звитяжно і чесно служив своїй країні, своєму народові, тих, чиї імена назавжди залишаться у нашій історії як імена доблесних воїнів-інтернаціоналістів.
   Було приємно бачити небайдужість дітей, переконуватися в тому, що вони  співчувають невиправданій утраті нашого народу. Кожен для себе зрозумів, що головне залишатися людиною, щоб не сталося! Треба завжди пам’ятати про війну, яка залишила великий шрам на серці українського народу.  Біль війни, пропущений через душу і серце, вилитий на папір поетичним словом:
                                    Минають дні, ідуть роки.
                                    Життя листки перегортає.
                                    А  біль Афгану – навіки,
                                    В душі чомусь не замовкає.



                                          Безпека дітей в інтернеті

 Інтернет – це цікавий та захоплюючий світ, який дозволяє  дізнаватися про світ цікавого, спілкуватися з людьми в різних кінцях світу, грати в цікаві ігри та ділитися з іншими своїми думками та захопленнями. Але як і в будь-якому  іншому світі в інтернеті є свої правила,  яких треба суворо дотримуватись, для того, щоб уникнути неприємних та небезпечних ситуацій. За ініціативою компанії «Microsoft Україна»   в  лютому  відзначається День безпечного інтернету. Саме ця організація є засновником вебресурсу «Он-ляндія – безпека дітей в Україні».
      На сьогодні в Україні проблема безпеки дітей в інтернеті постала особливо гостро. Аудиторія користувачів всесвітньої мережі дедалі розширюється, і її переважну частину становлять діти та підлітки, які не усвідомлюють повністю загроз, що можуть чекати у віртуальному просторі.
     Саме тому з учнями 5-Б класу  було проведено   заняття «Безпечний інтернет та соціальні мережі», під час якого діти  спробували  дослідити  позитивні та негативні наслідки інтернету, сформулювати та засвоїти  правила безпечної роботи в інтернеті




                 


                 Урок Соборності “Єднання заради Незалежності”

     День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. В Акті  проголошувалося: “Однині воєдино вливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України...» Двадцяте століття залишило нам у спадок вирішальні події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості та актуальності.
    З нагоди цього свята з учнями 5-Б класу був проведений урок Соборності “Єднання заради Незалежності”, де  діти зрозуміли, що теплота їхніх рук та сердець з’єднає мости українських душ у всьому світі, що лише в єдності дій та соборності душ вони зможуть досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться  нащадки. Навіть зараз, в нелегкі часи для нашої Батьківщини, учні  не перестають  вірити в те, що територіальна цілісність України  навіки залишиться непорушною.





              День захисту тварин, як нагадування про людяність

    Кожного року, починаючи з 2008, в усьому світі святкують день захисту тварин. Хоча зародилося це свято набагато раніше, у 1931 році, у Флоренції. На міжнародному конгресі прихильників руху на захист природи  було прийнято рішення щорічно 4 жовтня відзначати Всесвітній день захисту тварин. Дата проведення була  невипадкова – день пам’яті Франциска Ассизького-  одного зі святих у католицькій церкві, він вважається покровителем тварин. А вперше заговорив про це німецький письменник та видавець Генріх Циммерман в 1925 році.
   В Україні це свято почали відзначати з 2000 року та на сьогодні воно вже набуло вагомість. Так  у нашому класі пройшла виховна година "Ми відповідальні за тих, кого приручили".Учні познайомилися з улюбленицею Демиденка Дмитра- маленькою кішечкою, яка одразу припала до душі кожному з однокласників.







            

Немає коментарів:

Дописати коментар